Trwa komunikacja
PL | EN

Co nowego?

Oferta noclegowa

Muzeum – Zespół Zamkowy w Niedzicy jest kompleksem obiektów zabytkowych, w których poza częścią muzealną znajdują się również miejsca noclegowe. Do dyspozycji gości oddajemy komnaty zamkowe oraz pokoje gościnne.

 

pokoje_1.png (full)


Oferujemy noclegi w komnatach zamkowych, pokojach gościnnych na poddaszu zamku,a także w pokojach w Celnicy oraz w dwóch pokojach z aneksami kuchennymi, zwanych grzędami w Kurnikach. Wszystkie pokoje mają łazienki, telefon, TV, czajnik bezprzewodowy oraz dostęp do sieci Wi-Fi. 


Celnica to dawna siedziba straży granicznej i celnej, wzniesiona została na granicy polsko-czechosłowackiej w 1924 roku. Jest to drewniany budynek, którego architektura nawiązuje do tzw. stylu dworkowego, popularnego w Polsce lat 20. XX wieku. Celnica usytuowana jest w rozległym parku na terenach dawnego folwarku, oddalonego ok. 200 m od zamku.

Na terenie malowniczego ogrodu znajdują się także murowane Kurniki – urokliwy budynek założony na planie wydłużonego prostokąta, kryty dwuspadowym, gontowym dachem, z gankiem wejściowym od strony zachodniej. Po II wojnie światowej, kiedy przestał pełnić funkcje gospodarcze, użytkowany był jako skromny dom letniskowy. Mieszkał tutaj m.in. Tadeusz Kantor. Obecnie urządzone są w nim dwa pokoje gościnne, zwane grzędami.

 

Zabytkowy charakter obiektów zespołu wymaga szczególnej troski, dlatego jesteśmy wdzięczni za przestrzeganie Regulaminu Pokoi Gościnnych. Ma on na celu ochronę miejsca, ale także zapewnienie naszym gościom spokoju i bezpiecznego pobytu.

 

 

Jeśli Państwo zdecydujecie się na pobyt w naszych pokojach gościnnych prosimy o kontakt telefoniczny bądź e-mailowy.

tel./fax.: 18 26 29 489

e-mail: shsniedzica@wp.pl

Biuro Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 16:00.

 cennik_pol_.jpg

Powrót
×